Bostancı Kick Boks Salonu - Cogito Sözlük
Dağhan Sağlam Kimdir ?

15 Mayıs 1991 tarihinde Kadıköy, İstanbul doğumlu, aslen Trabzonlu olan milli atlet, spor hayatına 1999 yılında Kick Boks ve daha sonra Muay Thai branşı ile Marmara Spor Kulübünde başlamıştır. Şu anda aktif olarak Erenköy Kick Boks Salonu, Kozyatağı Kick Boks Salonu, Bostancı Kick Boks Salonu , Maltepe Kick Boks Salonu, Ataşehir Kick Boks Salonu bölgelerinde öğrencilerine dövüş sporları eğitimleri vermektedir.

Dağhan Sağlam, 2005-2009 yılları arasında; Kick boks ve Muay Thai branşlarında sırasıyla İstanbul, Marmara ve Türkiye şampiyonalarına katılmış, birçok kez derece ile şampiyonluklar kazanma başarısını göstermiş ve Türk Milli Takımına seçilerek, Avrupa arenasında ülkemizi başarıyla temsil etmiş olan milli bir sporcudur.

Avrupa arenası dövüş müsabakalarında ki başarısı milli atlete Belarus kapılarını açmış ve özellikle 2009-2012 yılları arasında ki sporculuk kariyeri, milli sporcunun kazandığı şampiyonluklar ve ülkemize kazandırdığı gurur açısından oldukça hareketli geçmiştir.

2009 yılında Belarus Muay Thai branşında “Kruvazör Siklet Şampiyonu” olan genç milli atlet, bir sonraki yıl içerisinde de, aynı siklette, şampiyonluk ünvanını elden bırakmamıştır. Milli atletin şampiyonluğa hazırlanma sürecinin büyük bir kısmını, Belarus’ un bir şehri olan Grodna’da geçirmiştir.

Avrupa’da karşılaştığı zorlu rakiplerini birer birer alt ederek, ikinci kez 2010 yılında “Belarus Muay Thai Şampiyonu” olma başarısını gösteren Türk milli atlet sporculuk kariyerine yeni bir şampiyonluk daha eklemiş ve “Kruvazör Siklet WBC Avrupa Muay Thai Şampiyonu” olmayı başarmıştır.
Bostancı Kicks Boks salonu, birçok eğitmenle adayların uzmanlaşmasını sağlayarak farklı eğitim çalışmalarından geçmenizi sağlar. Zamanla karma dövüş sporlarının çıkmasına zemin hazırlayan kick boks, aynı zamanda zihin ve beden bütünlüğüyle birçok aşamada ilerlemenize imkan tanır. Böylece aşama kaydetmek isteyenlerin Dağhan Sağlam’ın verdiği eğitimlerde profesyonelliğe ulaşması daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Birçok dövüş sporu arasında kick boks ilk sırada gelir. Ayrıca kişilerin vücut kondüsyonlarını en iyi düzeyde tutmalarını sağlayarak fiziksel gelişimlerine de katkı sağlar. Bu sebeple de geniş kapsamda ele alınması gereken önemli bir spordur.

Bostancı Kick Boks Salonu Eğitimleri

Kick boks, eğitim süreci yoğun tempoda ilerleyen bir dövüş sanatıdır. Bundan dolayı eğitim sürecinde öğrencilerimizle birebir ilgilenerek bu spor dalında ilerlemelerini destekliyoruz. Bununla birlikte tercih edilen ilerleme eğitimlerinde yer alan terminolojide aşağıda bulunan kısımlara yer verilir.
Hız eğitimi
Güç Eğitimi
Refleks Eğitimi
Kondisyon Eğitimi
Dayanıklılık Eğitimi
Denge Eğitimi
Esneme ve Germe Eğitimi
Belirtilen aşamalar dahilinde derslerin hız ve denge sorununu gidererek refleks sayesinde yüksek performans sunmasını sağlıyoruz. Bu sayede Bostancı kick boks salonu olarak en iyi şekilde eğitim sürecinde sporcuların yanında oluyoruz. Bunun yanında kuşak atlamak ve ilerleme kaydetmek isteyen sporcularımızı, şampiyonluk müsabakalarına katılarak istedikleri dereceye ulaşmaları için yoğun bir eğitim sürecinden geçiriyoruz.