hurdacı - Cogito Sözlük
dededen-toruna, bilmem kaç nesildir hurdacılık yapanları var. bu işi tutkuyla yapıyorlar. türkiye'deki tüm şehirlerden aranıyorlar ve hurda toplamaya gidiyorlar. her yıl binlerce ton hurda metal ve plastiği geri dönüşümle ülke ekonomisine kazandıran insanlardır. güzel ve verimli meslek.

hurdacı
geri dönüşüm firmaları olarak çalışırlar. satılık hurda malzeme alıp teknolojik yöntemlerle işleyerek hammadde üretirler. böylelikle atık maddeleri ülke ekonomisine kazandırılır. her yıl tonlarca metal çöp olmaktan kurtulup, yeniden kullanılır. maden ithalatı üretime dayalı ekonomilerde ülkelerin en büyük giderleri arasında yer alıyor. rahatlıkla söyleyebiliriz ki; istanbul hurdacı firmalar ülkemizin ekonomisinde önemli katkılar sağlıyor. metal cevherlerin topraktan çıkarılması ve işlenmesi oldukça maliyetli çalışmalar arasındadır. geri dönüşüm yapan istanbul hurdacı firması dışarıya ödenecek olan milyonlarca liranın ülkenin kasasında kalmasını sağlayabilir. öte yandan tüm bu işlemler doğanın kirlenmesini de önleyerek çevrenin temizlenmesini sağlıyor. temiz bir çevrenin tertemiz bir toplumla eş değer görüldüğü şu günlerde geri dönüşüm daha da önem kazanıyor.

sarayhurdametal
bakır, kablo, demir, alüminyum, krom paslanmaz, çinko, sarı benzeri hurda maden çeşitlerini adresinizden nakit ödemeyle teslim alan kişilerdir.

hurdacı