SEO - Cogito Sözlük
seo diğer bir deyişle arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin başta google olmak üzere arama motorlarında ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almasına ve daha fazla ziyaretçi elde etmesine odaklanan bir dijital pazarlama stratejisidir.
seo ile ilgilenenleri yakından ilgilendiren bir seo yarışması var bu aralar. facebook'ta seo analiz adlı bir grup başlatmış. biraz araştırınca ödüllerin bayağı göz kamaştırıcı seviyede olduğunu gördüm. sanırım kazanan 1. yarışmacıya 10.000tl gibi bir para ve yanında domain, hosting gibi hediyelerde veriyorlar. anahtar kelime: "seo analiz google sıralama yarışması" olarak belirlenmiş. seo ile ilgilenen ya da ilgilenmek isteyenlerin dikkatini çekebilir. yalnız unutmayın yarışma1 nisan'da bitiyor.
seo (arama motoru optimizasyonu) herhangi bir amaç ile yayımlanmış web sitelerindeki kelimeleri inceleyerek google, yandex ve bing gibi arama motorlarında daha üst sıralara çıkması. neticesinde daha fazla trafik (potansiyel müşteri, kullanıcı) elde edebilmek için yapılan site içi ve dışı düzenlemelerin tümüdür.

seo