web tasarım - Cogito Sözlük
firmaların, internet ağı üzerinde kimliklerinin ve hizmetlerinin alıcılara ulaştırılmak ve tanıtılmak üzere, görsel ve yazınsal içeriklerle, profesyonel olarak tasarlanmış web sitelerinin sahip olduğu özellikler web tasarım aracılığıyla üretilmektedir.
beslenme, tüketme, barınma gibi insanların yaşama alışkanlıklarının ve yaşayış biçimlerinin değiştiği 21. yüzyılda hemen hemen herkesin hayatına dijital dünya adı verilen yeni bir olgu girmiştir. günümüzde dijital dünya; neredeyse hava, su, toprak kadar önemli hale geldi. insanlar zamanla tüm ihtiyaçlarını dijital dünyadan karşılar durumda. tüm dünya üzerinde yalnızca 1 saatlik internet kesintisi yaşanması, geri dönüşü olmayan zararlara yol açacaktır. hal böyleyken, tüketicilerin radarına girebilmek için firmalar ve markalar da dijital dünyada aktif olarak rol almaya başladılar.

penta yazılım
Web tasarımı genel tabiriyle görseller, metinler ve daha birçok şeyden oluşan içerikler topluluğunun toparlanması ve bir web sitesinde bütün hale getirilmesi sonucunda bu web sitesinin erişilebilir hale getirilmesidir. Bu içerikler belirli bir düzen halinde kaliteli bir ara yüzde toparlanılmaya çalışılır.

web tasarım